Projekty MŠ

Přečti

29.března 2023  |   Projekty MŠ  |   Bc. Michala Partíková

Naše mateřská škola se zapojila do projektu „PŘEČTI“ neziskové organizace Mezi námi, o.p.s., která podporuje pravidelné setkávání lidí všech generací.

Senioři z řad dobrovolníků docházejí pravidelně jednou týdně do mateřské školy předčítat dětem pohádky. Nenásilnou formou se díky pravidelnosti čtení daří propojovat dvě věkové generace, které se vzájemně učí úctě a respektu.

Děti od seniorů získávají tři vzájemné hodnoty – logopedickou (čtenáři – senioři mají velmi kultivovaný mluvený a čtený projev), relaxační (senioři dokáží prostřednictvím čtení přenést na děti svůj klid), a literární (senioři rozšiřují dětem literární obzory a rozvíjejí jejich fantazii).

Společnost Mezi námi pomáhá dětem prostřednictvím projektů Povídej a Přečti najít cestu k babičkám a dědečkům, rozvíjet jejich vzájemné porozumění a společně objevovat jejich rozdílné světy. 

DIGITALIZUJEME ŠKOLU

4.února 2023  |   Projekty MŠ  |   Bc. Michala Partíková

V rámci komponenty 3. 1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace investice přispívá na vybavení žáků digitálními technologiemi pro rozvoj jejich informatického myšlení a digitálních kompetencí a na prevenci digitální propasti.

Mateřská škola Tyršova ul. 310/2, Duchcov obdržela částku: 32.000 Kč

Anketa
Kalendář akcí

Dnes je 22. září 2023
a svátek má Darina.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Pokračováním s tím souhlasíte.